Významným prelomom v činnosti spoločnosti bola realizácia energetického projektu na prevádzku dvoch kogeneračných jednotiek o výkone 2,7 a 2,0 MW na kombinovanú výrobu tepla a elektrickej energie. Projekt vznikol za podpory EÚ prostredníctvom príspevku z programu Phare a do prevádzky bol uvedený dňa 19.12.2002.
Z hľadiska technicko – ekonomického predstavuje kombinovaná výroba tepla a elektrickej energie ( kogenerácia ) technický pokrok vo využití primárnych zdrojov energie, ktorá je jednou z najefektívnejších spôsobov a z hľadiska budúcnosti aj jednou z najperspektívnejších. Pri použití kombinovanej výroby tepla a elektrickej energie v porovnaní s oddelenou výrobou tepla v teplárni a elektrickej energie v uholnej elektrární dochádza k šetreniu paliva až o 37 % . Preto aj vyspelé štáty v Európskej únií a samotná Európska únia dáva do popredia inštaláciu tejto technológie a má svoje popredné miesto v energetickej politike jednotlivých štátov EÚ.
Kombinovaná výroba elektriny a tepla predstavuje:
- súčasnú výrobu elektriny a tepla s maximálnou účinnosťou
- minimálnu dobu nábehu výroby elektriny a tepla
- výrobu elektriny a a tepla s dosiahnutím minimálnych emisných limitov pri ochrane životného prostredia
- nižšiu cenu elektrickej energie oproti nakupovanej, ktorej časť je použitá pre vlastnú spotrebu centrálneho tepelného zdroja a zvyšujúca časť je odpredaná do elektrizačnej siete Západoslovenskej energetiky
Výnimočnosť tohto projektu dokazuje aj ocenenie, ktoré sa nám dostalo na medzinárodnom veľtrhu CONECO – RACIOENERGIA – CLIMATHERM 2005, kde bol projekt ocenený druhým miestom v súťaži „Najlepší projekt energetiky 2005“.